Drobečková navigace

O nás > Zapojte se > Staňte se dobrovolníkem

Staňte se dobrovolníkem Letního domu

Probuďte spolu s námi v dětech z dětských domovů radost ze zážitků!

„Letní dům mi vzal ideje, že každým svým krokem musím něco hlubokého vyřešit - někdy prostě stačí jen být s druhými lidmi a hloubky se tam, kde mají, začnou otevírat samy,“ říká Petra, dobrovolnice Letního domu.

 

Jaké aktivity Letní dům dobrovolníkům nabízí?

Letní dům sídlí v Praze, s dětmi z dětských domovů se setkáváme většinou pouze na akcích, do kterých se zapojují i naši dobrovolníci.

Tyto akce jsou především sociálně-terapeutické pobyty v rámci služby Kousek domova. Pobyty se konají mimo dětské domovy  v průběhu celého roku, nejčastěji na chalupách v Jizerských horách nebo Krkonoších a trvají pět až deset dní. Během těchto dní nabízíme dětem pestrý program, jehož hlavní část tvoří odborné aktivity, při kterých využíváme techniky expresivních terapií, jako je arteterapie, artefiletika, muzikoterapie či tvořivá dramatika. Na každém pobytu jsou spolu s týmem zaměstnanců dva až tři dobrovolníci. Sociálně-terapeutické pobyty jsou nekuřácké.

Další možností zapojit se do dobrovolnictví je podpora dětí (např. doučování, pomoc s využíváním volného času) a rodičů (doprovázení na úřady, sdílení, hlídání dětí apod.) v rámci projektu Doma v rodině. V tomto projektu pomáháme rodinám v tíživé životní situaci.

Nabízíme:                                                                                

- příjemné a tvůrčí prostředí, odborné zázemí                                 
- vzdělávací semináře o přímé práci s cílovou skupinou                
- osobnostní i profesní růst

Požadujeme:

- minimální věk 21 let, kladný vztah k dětem
- trestní bezúhonnost, zájem o dlouhodobou spolupráci
- otevřenost, zodpovědnost, schopnost týmové práce a kladný vztah k dětem 

Dobrovolnictví v Letním domě je akreditovaným programem.

Chcete se stát dobrovolníkem Letního domu? Pošlete na email koordinátorky dobrovolníků Janě Doležalové Váš aktuální strukturovaný životopis.

Naši dobrovolníci v roce 2012 odpracovali celkem 3319 dobrovolnických hodin. Jejich pomoci si velice vážíme a děkujeme za ni!          

Dobrovolníci:              

 

(dle akreditace v oblasti dobrovolnické služby udělené Ministerstvem vnitra podle § 6 odst. 2 zák.č. 198/2002Sb.):

Robert Antropius, Jaromír Bečička, Michaela Bednářová, Markéta Bergrová, Jan Beťák, Zdena Ciprová, Marek Dohnal, Pavel Dufek, Eva Hrubá, Eva Kadlecová, Ondřej Lipár, Pavel Marčík, Kristýna Mikulková, Petra Milsimerová, Veronika Morkésová, Monika Novotná, Lenka Nozarová, Martin Pavlát, Markéta Pekárková, Jana Přibylová, Hana Růžičková, Víťa Šormová, Patrik Šlechta, Eva Žůrková

Ostatní dobrovolníci:

Anna Audrlická, Jana Doležalová, Lucie Haškovcová, Lada Jirounková, Adéla Rudá, Eva Kozáková, Jacinta Klika, Veronika Lapková, Jan Matěj Rak, Pavel Zícha, Dana Rotkovská

Česky English

 

reka-baner-web.jpg

 

Chci podpořit aktivity
Letního domu

logo darujme

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

Facebook Letního domu

banner2-180x50.png

patička Letní dům