Drobečková navigace

O nás > Služby a aktivity

Dětem

 

Služba Kousek domova

dlouhodobá sociálně-terapeutická práce s dětmi z dětských domovů

Dětem ze spolupracujících dětských domovů (Krompach, Písek, Klánovice, Korkyně, Dolní Počernice) nabízíme ucelený systém aktivit, jejichž cílem je posílení souboru psycho-sociálních schopností a praktických dovedností, které mladým lidem po ukončení ústavní výchovy umožní adaptovaný a plynulý přechod do samostatného života.

Mladým dospělým

 

Projekt Spolu o krok dále

provázení mladých lidí z dětských domovů na cestě
k samostatnosti

Nabízíme mladým lidem odcházejícím z dětského domova, kteří míří do Prahy, sociální poradenství, pracovní poradenství, doprovázení na úřady apod. Jako součást služby realizujeme projekt Spolu do zaměstnání, kdy se účastníci mohou dobře zorientovat na pracovním trhu a díky vytvořené databázi spolupracujících zaměstnavatelů získat svou, často první, pracovní zkušenost nebo přímo vhodné zaměstnání.

Rodinám v tíživé situaci

 

Doma v rodině

podpora rodin v tíživé životní situaci

Služba nabízí podporu rodinám v péči o děti a zvládání obtížných životních situací. Pomáháme rodinám, kterým hrozí odebrání dítěte do náhradní péče, nebo již bylo odebráno, a také rodinám, které se ocitly v jinak tíživé situaci.

 

 

Pěstounům

 

Podpora pěstounů

Poskytujeme odbornou pomoc náhradním rodičům. Pěstouni si mohou zvolit jak komplexní doprovázení na základě uzavřené dohody o výkonu pěstounské péče, tak i jednotlivé služby. Mezi ně patří vzdělávání (např. klub pro pěstouny), poradenské a terapeutické služby (vč. videotréninku interakcí), asistovaný kontakt. Pracovníci Letního domu se také podílejí na přípravách žadatelů o pěstounskou péči nebo adopci.

 

Pro veřejnost

20150924_151027[1].jpg

 

 

Akce pro veřejnost

pořádáme Dobročinný bazar na Náměstí Míru, benefiční akci Řeka přání, komunitní slavnosti Draci ve Skalách a Andělská slavnost ve dvou dětských domovech, výstavy a nabízíme výtvarné dílny pro děti "na klíč"

Pomozte nám naplňovat poslání Letního domu - darujte nám peníze.

Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

banner2-180x50.png

avpocr-lg-CLEN-A.jpg

patička Letní dům