Drobečková navigace

O nás > Služby a aktivity

Služby a aktivity

Dětem

Služba Kousek domova

dlouhodobá sociálně-terapeutická práce s dětmi z dětských domovů

Dětem ze spolupracujících dětských domovů (Krompach, Písek, Klánovice, Korkyně, Dolní Počernice) nabízíme ucelený systém aktivit, jejichž cílem je posílení souboru psycho-sociálních schopností a praktických dovedností, které mladým lidem po ukončení ústavní výchovy umožní adaptovaný a plynulý přechod do samostatného života.

 

Mladým dospělým

Služba Spolu o krok dále

provázení mladých lidí z dětských domovů na cestě k samostatnosti

Těm co již ústavní prostředí dětského domova opustili (je jim více jak 18 let) nabízíme podporu při osamostatňování: sociální poradenství, pracovní poradenství, asistenci apod. Tyto aktivity nabízíme nejen klientům ze spolupracujících dětských domovů, ale všem, kteří míří do Prahy.

Jako součást služby realizujeme projekt Spolu do zaměstnání, kdy se účastníci mohou dobře zorientovat na pracovním trhu a díky vytvořené databázi spolupracujících zaměstnavatelů a pracovních míst získat svou, často první, pracovní zkušenost nebo přímo vhodné zaměstnání.

Rodinám

Služba Doma v rodině

podpora rodin v tíživé životní situaci

Služba nabízí rodinám podporu v péči o děti a zvládání obtížných životních situací.Pomáháme rodinám, kterým hrozí odebrání dítěte do náhradní péče nebo již bylo odebráno, i těm, které se ocitly v jinak tíživé situaci.

 

 

 

Pěstounům

 Služby pro pěstouny

Poskytujeme odbornou pomoc náhradním rodičům. Pěstouni si mohou zvolit jak komplexní doprovázení na základě uzavřené dohody o výkonu pěstounské péče, tak i jednotlivé služby. Mezi ně patří vzdělávání (např. klub pro pěstouny), poradenské a terapeutické služby (včetně videotréninku interakcí), asistovaný kontakt. Pracovníci Letního domu se také podílejí na přípravách žadatelů o pěstounskou péči nebo adopci.

 

Česky English

 

 

 

 

Chci podpořit aktivity
Letního domu

logo darujme

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

Facebook Letního domu

banner2-180x50.png

patička Letní dům