Drobečková navigace

O nás > Služby a aktivity

Dětem

 

Služba Kousek domova

dlouhodobá sociálně-terapeutická práce s dětmi z dětských domovů

Dětem ze spolupracujících dětských domovů (Krompach, Písek, Klánovice, Korkyně, Dolní Počernice) nabízíme ucelený systém aktivit, jejichž cílem je posílení souboru psycho-sociálních schopností a praktických dovedností, které mladým lidem po ukončení ústavní výchovy umožní adaptovaný a plynulý přechod do samostatného života.

Mladým dospělým

 

Projekt Spolu o krok dále

provázení mladých lidí z dětských domovů na cestě
k samostatnosti

Mladým lidem, kteří odcházejí nebo už odešli z dětského domova a míří do Prahy, nabízíme pomoc a podporu při zapojení se do samostatného života (hledání práce, bydlení, jednání s úřady,....)

Rodinám v tíživé situaci

 

Doma v rodině

podpora rodin v tíživé životní situaci

Služba nabízí podporu rodinám v péči o děti a zvládání obtížných životních situací. Pomáháme rodinám, kterým hrozí odebrání dítěte do náhradní péče, nebo již bylo odebráno, a také rodinám, které se ocitly v jinak tíživé situaci.

 

 

Pěstounům

 

Podpora pěstounů

Poskytujeme odbornou pomoc náhradním rodičům. Pěstouni si mohou zvolit jak komplexní doprovázení na základě uzavřené dohody o výkonu pěstounské péče, tak i jednotlivé služby. Mezi ně patří vzdělávání (např. klub pro pěstouny), poradenské a terapeutické služby (vč. videotréninku interakcí), asistovaný kontakt. Pracovníci Letního domu se také podílejí na přípravách žadatelů o pěstounskou péči nebo adopci.

 

Pro veřejnost

20150924_151027[1].jpg

 

 

Akce pro veřejnost

pořádáme Dobročinný bazar na Náměstí Míru, benefiční akci Řeka přání, komunitní slavnosti Draci ve Skalách a Andělská slavnost ve dvou dětských domovech, výstavy a nabízíme výtvarné dílny pro děti "na klíč"

Pomozte nám naplňovat poslání Letního domu - stojíme o Vaši finanční podporu.

Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 Logo OPZ barevné.jpg

patička Letní dům