Drobečková navigace

O nás > Zapojte se > Objednejte si > Nabídka PF 2021 > Příběhy klientů

Příběhy klientů

Zde budeme uveřejňovat příběhy dětí a mladých lidí, kterým byl Letní dům v různých životních etapách nablízku a pomáhal jim řešit problémy, na které sami nestačili.

 

Martin

Hodný, nekonfliktní introvert. Pochází z velkého města, ale rodinná situace zapříčinila, že strávil většinu svého dětství v dětském domově v malinké obci daleko od svého domova společně s některými ze svých sourozenců.

S Letním domem se seznámil jako šestiletý. Od malinka až po dospívání moc rád jezdil na pobyty na chalupě a rád trávil čas s dospělými. Vyhledával především mužské vzory, kteří pro něj byli vzácnou inspirací. Po dobu několika let mu tak byl Letní dům nablízku v důležitých momentech, kdy se formoval pocit jeho vlastní jistoty, vztah k rodičům a ostatním členům rodiny, postavení ve vrstevnické skupině v dětském domově a mnohých dalších.

Před odchodem z dětského domova se Martin účastnil i našich pražských pobytů v tréninkovém bytě. V té době začal vážně promýšlet i svou budoucnost. Po vyučení se nakonec rozhodl odejít z dětského domova a žít samostatně. Obrátil se proto na Letní dům, aby mu pomohl v tomto nelehkém kroku. Několik let jsme ho pak individuálně doprovázeli, pomohli mu najít první zaměstnání a všestranně ho podporovali.

Dnes je Martinovi 23 let a už téměř dva roky si drží stálé zaměstnání. Přesto to však v životě i nadále nemá jednoduché a potýká se s problémy, které lidé se stabilním zázemím neznají. Žije v domě na půl cesty, je pro něj těžké navázat přátelství a s rodiči už kontakt nevyhledává. Aktuálně společně pracujeme především na zlepšení v oblasti mezilidských vztahů.

 

Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

stažený soubor.jpg

patička Letní dům