Drobečková navigace

O nás > Novinky

Novinky


Máme pro vás krátké video - https://www.youtube.com/watch?v=Mt4UkZ2NxQk

Krátké ohlédnutí za Dobročinným bazarem, který Letní dům uspořádal 31. května 2016 na Náměstí Míru v Praze 2. Video je poděkováním všem, kteří se úspěšném průběhu celé akce, navzdory rozmarům počasí zúčastnili a postarali se o úspěšný výsledek 102 337,- Kč určený na podporu aktivit ve prospěch dětí v dětských domovech a v sociálně ohrožených rodinách. Děkujeme všem, kdo se na natáčení podíleli a omlouváme se těm, kteří se do záběrů nevešli.

Více

Publikováno 24. 6. 2016 11:08

Letní dům má radost!

Ema se Sárou navázaly na loňskou narozeninovou oslavu, kdy se jim díky příbuzným a dalším dárcům podařilo podpořit pejsky v nouzi. Letos chtějí oslavit své dvanácté narozeniny podobným způsobem. Rozhodly se přitom podpořit Letní dům a potencionálním dárcům vzkázaly: "Pokud nám chcete k narozeninám dát dárek, prosíme vás, abyste nám žádný dárek nenosili. Prostřednictví stránek Darujme.cz podpořte práci s dětmi, o které pečuje organizace Letní dům."

Více

Publikováno 17. 6. 2016 8:26

Dobročinný bazar zajistil Letnímu domu podporu 102 337,- Kč. Děkujeme!

Dobročinný bazar, který se uskutečnil na nám. Míru 31. května 2016 měl úžasnou atmosféru navzdory přívalovému dešti. Všichni, včetně herců divadla Na Jezerce, zachovali chladnou hlavu a zůstali až do konce. Úspěšnost Dobročinného bazaru lze doložit nezpochybnitelným faktem a tím je vybraná finanční částka určená na vzdělávací a tvořivé programy pro děti z dětských domovů nebo práci s jejich rodinami. Sečteno, podtrženo, Letní dům děkuje všem, kteří přispěli k výsledné částce 102 337,- Kč.

Více

Autor: Jan Bárta Publikováno 6. 6. 2016 13:19

"Mužinec" - pobyt organizovaný Letním domem pro chlapce ze tří dětských domovů

Akce plná zajímavých zážitků se uskutečnila od 5. do 8. května. Totem, lezení po skalách, koupání v řece, putování do skal, přespání pod širákem, velká vatra, hořící oheň na střeše a mnohé jiné bylo součástí již tradičního pobytu Letního domu určeného pro starší kluky. Akce se zúčastnilo deset chlapců ve věku od jedenácti do šestnácti let se čtyřmi dospělými.

Více

Autor: Pavel Marčík Publikováno 24. 5. 2016 16:05

Herec Petr Vacek uvaří s láskou na dobročinném bazaru rajskou polévku

Datum konání: 31. 5. 2016

Opět v roli kuchaře se v úterý 31. května na pražském náměstí Míru ocitne známý herec Petr Vacek. Podle tradice kočovných divadelníků uvaří pod širým nebem „hereckou“ polévku během dobročinného bazaru. Pořádá jej tak jako každý rok nezisková organizace Letní dům, s nímž Vacek už mnoho let spolupracuje. Rajskou polévku připraví v měsíci lásky - jak jinak než s láskou. A o lásce je také komedie Tři v tom, ve které Petr Vacek hraje hned ten samý den večer v Divadle Na Jezerce.

Více

Publikováno 19. 5. 2016 11:54

Mám na to

Od května 2016 Letní dům realizuje projekt "Mám na to". Jedná se o výzkumný a vzdělávací projekt, jehož záměrem je ověřit efektivní a funkční způsob prevence selhávání mladistvých při vstupu do samostatného života z dětských domovů. Projekt finančně podporuje Nadace Sirius.

Více

Publikováno 13. 5. 2016 10:19

Letní dům na Žofíně

Jen málokdo dnes snad ví, že jeden z ostrovů na Vltavě, spolu s reprezentativní budovou na něm, nese jméno podle rakouské arcivévodkyně Žofie, matky císaře Františka Josefa I. I když se odsud po dostavbě Obecního domu těžiště společenského života Pražanů přesunulo víc do centra, dodnes otevírá Žofín své dveře nejedné významné události či setkání. Jedno z takových se uskutečnilo 2. května 2016.

Více

Autor: Jan Bárta Publikováno 4. 5. 2016 15:06

Už za měsíc ožije náměstí Míru v Praze Dobročinným bazarem

Datum konání: 31. 5. 2016

Za měsíc, konkrétně 31. května 2016 ožije náměstí Míru na Praze 2, již po deváté, akcí nazvanou Dobročinný bazar. Tuto charitativní akci pořádá Letní dům. Cílem akce není jen popularizace aktivit naší organizace, ale především získání finančních prostředků pro pomoc a podporu dětem a mladým lidem, vyrůstajícím v náhradní rodinné péči, či bez fungujícího rodinného zázemí.

Více

Publikováno 28. 4. 2016 14:41

Ředitelské ohlédnutí za velikonočním pobytem dětí z dětských domovů

Zřejmě státní svátek připadající na pátek 25. března způsobil, že hlavní tah vedoucí z Prahy směrem do Krkonoš byl kolem šesté hodiny ranní dočista prázdný. Do Harrachova jsem dorazil bez obtíží. Za to najít chatu V zátiší, přímo v Harrachově, to trochu problém byl. Najít malý můstek a zahnout za ním hned doleva se mi hned napoprvé nepodařilo. Ale i tak jsem se k chatě nakonec dostal dřív, než začali vstávat první spáči.

Více

Autor: Jan Bárta Publikováno 8. 4. 2016 16:45

Letní dům oslovoval kolem jdoucí tak, jak slíbil

Nebyl to samosebou Letní dům, ale jeho pracovníci, kteří se zpravidla po dvou v hodinových intervalech střídali před a za stoly na chodníku se spoustou lákavých věcí. K ochutnání byly "Jidáše", perníčky ve tvaru domečků, omalovánky pro děti a taky letáky seznamující s prací Letního domu. Dámy si mohly s sebou odnést i žlutý tulipán.

Více

Publikováno 24. 3. 2016 13:32


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 Logo OPZ barevné.jpg

patička Letní dům