Drobečková navigace

O nás > Novinky > Staňte se koordinátorem konferencí rodinných skupin

Staňte se koordinátorem konferencí rodinných skupinZajímáte se o osudy lidí okolo Vás? Zajímá vás problematika péče o ohrožené rodiny a děti? Jste komunikativní, otevření, mate organizační schopnosti? Měli byste zájem o smysluplný přivýdělek? Nejste sociálním pracovníkem a nepracujete v systému sociálně právní ochrany dětí? Hledáme nezávislé koordinátory Rodinných konferencí. Pilotáž rodinných konferencí a jejich zavádění do systému péče o ohrožené rodiny a děti je součástí projektu Systémová podpora procesů transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny, kterou realizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.


Rodinné konference jsou novým přístupem v práci s ohroženou rodinou, který vznikl na Novém Zélandě a rychle se začal uplatňovat také v Evropě.  V současné době úspěšně funguje v Anglii, Holandsku a jiných zemích. Princip tohoto přístupu je jednoduchý - rodina rodině. Rodinná konference podporuje a zplnomocňuje rodinu v tom, aby si v první fázi řešení svého problému uměla pomoci sama a využila k tomu to nejpřirozenější – sílu, možnosti a zdroje celé rodiny, okolí, přátel...

Vice informací o požadavcích na koordinátora Rodinných konferencí a také příběh první Rodinné konference, která byla v rámci pilotáže organizována. Pokud by Vás příběh a celý koncept zaujal, neváhejte se přihlásit. V současné době hledáme koordinátory pro jednu z následujících lokalit: Středočeský, Pardubický, Královehradecký, Jihomoravský, Ústecký kraj a Vysočina. V případě zájmu zašlete svůj životopis do 15.8.2014 na adresu: tereza.komarkova@mpsv.cz. Následně budete pozváni na informativní schůzku spojenou s osobním pohovorem.

Vybraným účastníkům bude nabídnuta účast na školení v termínu 10. - 12. 9. 2014 v Praze. Pokud víte o dalších potenciálních zájemcích o pozici koordinátora Rodinných konferencí, neváhejte jim tuto výzvu přeposlat.


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

stažený soubor.jpg

patička Letní dům