Drobečková navigace

O nás > Novinky > Víkendový provázkový pobyt tentokrát v Praze

Víkendový provázkový pobyt tentokrát v PrazeDruhý víkend v lednu patřil dětem z Dolních Počernic a Klánovic, které přijely na třetí provázkový pobyt do Prahy. I přesto, že většina z dětí v Praze často pobývá, připravili jsme pro ně zajímavý a zážitky naplněný program, který si všechny děti velmi užily. Páteční večer jsme strávili na Tříkrálové slavnosti, která se konala v Letním domě. Zde se děti mohly potkat s pracovníky Letního domu a také s mladými dospělými, kteří již odešli z dětského domova a staví se na vlastní nohy. Pro ně je především slavnost určena.

Sobotní den byl výletní. Hned ráno jsme vyjeli lanovkou na Petřín, vyšplhali 299 schodů na rozhlednu a užili si spousty legrace v zrcadlovém bludišti. Posilnili jsme se v pizzerii U staré pece a pokračovali na Střelecký ostrov krmit labutě. Odpoledne jsme shlédli představení Živý kaleidoskop (černé divadlo Black Theatre IMAGE Prague). Náš výlet jsme zakončili kousek od Jiřího z Poděbrad, kde na nás v Martin´s Bistro čekal náš dobrovolník Martin (v bistru si vybírají barmany podle jmen :) Ten pro nás vykouzlil výborné ovocné míchané koktejly a majitel podniku nám upekl skvělou pizzu. Za všechny tyto úžasné laskominy, které pro nás navíc připravil zcela zdarma, mu patří velký dík.

Nedělní dopoledne jsme strávili v nedalé Grébovce na dětském hřišti. Společný pobyt pak zakončili v chýšce, kde mohl každý říci, jak si víkend užil, co vše se mu líbilo či naopak nelíbilo a na co bude vzpomínat.

Poslední lednový víkend zavítají do Prahy děti z Krompachu a z Klánovic. Provázkové pobyty pak zakončíme opět všichni společně na Piktychu v JIzerských horách o jarních prázdninách.

 

Děkujeme  Pizzerii Einstein  za slevu na oběd, Black Theatre IMAGE Prague  za vstupenky na představení zdarma, vedení Martin´s Bistra za skvělé koktejly a hlavně nezapomenutelný zážitek.

A také děkujeme našim dobrovolníkům Adéle, Evě a Martinovi, kteří nás doprovázeli na našich toulkách Prahou.

 

           

 

Sociálně-terapeutické pobyty jsou realizovány za laskavé podpory:

            


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

stažený soubor.jpg

patička Letní dům