Drobečková navigace

O nás > Novinky > Nábor nových dobrovolníků v Letním domě právě začíná

Nábor nových dobrovolníků v Letním domě právě začínáPOMÁHÁME DĚTEM Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ, PŘIDEJTE SE K NÁM

Nábor nových dobrovolníků do týmu Letního domu začíná. Jeho součástí je vzdělávací program, který přiblíží aspekty práce s dětmi z dětských domovů, seznámí s tématem ústavní výchovy, problematikou ohrožených rodin a představí některé techniky expresivních terapií (arteterapie a artefiletiky).

 

Pro jaké aktivity dobrovolníky hledáme?

  • přímá práce s dětmi z dětských domovů na sociálně-terapeutických pobytech, ty se konají mimo dětské domovy v průběhu celého roku, nejčastěji na chalupách v Jizerských horách nebo Krkonoších a trvají pět až deset dní. Během těchto dní nabízíme dětem pestrý program, jehož hlavní část tvoří odborné aktivity, při kterých využíváme techniky expresivních terapií. Na každém pobytu jsou spolu s týmem zaměstnanců dva až tři dobrovolníci. Sociálně-terapeutické pobyty jsou nekuřácké.
  • dobrovolnictví v ohrožených rodinách (Podpora dětí: doučování, pomoc s využíváním volného času a podpora rodičů: doprovázení na úřady, sdílení, hlídání dětí apod.)

Jak probíhá nábor dobrovolníků?

Pokud se chcete zapojit do našeho týmu, pošlete do 10. ledna 2014 koordinátorce dobrovolníků Zuzaně Nápravové životopis a přijďte na první nezávazné informační setkání nových dobrovolníků. Informační schůzka proběhne v úterý 14. ledna 2014 od 18.00 do 20.00 hodin v kanceláři Letního domu. Dozvíte se, jak to u nás chodí a v čem konkrétně zapojení dobrovolníků spočívá. Následovat bude vzdělávací seminář na téma klíčových kompetencí práce s cílovou skupinou, který bude probíhat od ledna do dubna 2014.

 

Termíny vzdělávacích seminářů: 30. ledna, 13. února., 6. března., 27. března (vždy od 17.30 – 20.30).

 „Dobrovolnictví v Letním domě mi přináší možnost účastnit se něčeho, co má smysl, možnost pomáhat, rozvíjet sám sebe. Dává mi pocit naplnění, užitečnosti.“ říká dobrovolnice Veronika.

Požadujeme minimální věk 18 let, kladný vztah k dětem, trestní bezúhonnost, zájem o dlouhodobou spolupráci, otevřenost, zodpovědnost, schopnost týmové práce.

Sociálně-terapeutické pobyty jsou nekuřácké.

Nabízíme příjemné a tvůrčí prostředí, odborné zázemí, osobnostní i profesní růst a smysluplně využitý čas.

více o dobrovolnictví v Letním domě...


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

stažený soubor.jpg

patička Letní dům