Drobečková navigace

O nás > Novinky > Zahradní slavnost

Zahradní slavnostZahradni_slavnost_17_05_3.jpg

Proč Zahradní slavnost? 

Inu, protože Letní dům má spoustu přátel. Jsou to ti, které Letní dům, či respektive jeho pracovníci, doprovázeli řadu let na výjezdech a pobytech v rámci služby Kousek domova. Jsou to ti, kteří  se účastnili a účastní doprovázení v rámci služby Spolu o krok dále.

Vedoucí těchto služeb, Andrea Blahovcová  a Jana Smolíková, se na Zahradní slavnost pečlivě připravily. Stoly, jež vynesly na dvůr a do zahrady, se prohýbaly pod všelijakými dobrotami, jež pro návštěvníky připravily. Připravena byla samosebou i zábava a hry, ale ukázalo se, že to nejdůležitější pro ty, kteří přišli, je sdílení. Prostě všichni si měli co navzájem říci. Jak ti, kteří se setkávali  a setkávají s pracovníky Letního domu jako klienti, stejně jako ti, kteří podporovali a podporují práci Letního domu svou dobrovolnickou prací. 

Čas strávený neformálním setkáním, posezením u prostřeného stolu a sdílením vzpomínek dávno minulých, stejně jako těch z času skoro přítomného, bývá součástí způsobu práce Letního domu s klienty. Na první pohled věc naprosto samozřejmá, ale pro ty, kteří se už v raném dětství dostali ne svou vlastní vinou na okraj zájmu nejbližších a jen těžce hledali své místo na světě, bývá takové sdílení při budování stability v životě, ve výše jmenovaných službách, tím nejdůležitějším.

Účast právě mladých lidí, kteří byli řadu let doprovázeni Letním domem byla na Zahradní slavnosti milým a přesvědčivým dokladem smyslu naší práce. Z doprovázených dětí se stali dospělí lidé, kteří se dokázali zařadit do společnosti a najít v ní své místo. Pravda, ne všechny životy těchto mladých lidí jsou poznamenány jen samým úspěchem a  pozitivními zprávami, ale konečně, čí život  těch, kteří měli všechny předpoklady k zdravému rozvoji, vykazuje jen úspěchy a vítězství? 

Po osmé hodině se hosté začali rozcházet. Horko se proměnilo v únosnou a příjemnou míru tepla a všichni si v něm slibovali, že se určitě, ale určitě zase sejdou. V Letním domě.  

 

IMG_4616.JPG  IMG_4619.JPG

    Zahradni_slavnost_17_05_13.jpg  Zahradni_slavnost_17_05_8.jpg

Zahradni_slavnost_17_05_14.jpg


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 Logo OPZ barevné.jpg

patička Letní dům