Drobečková navigace

O nás > Novinky > Výjezdní zasedání Letního domu

Výjezdní zasedání Letního domuIMG_4563.JPG

Není divu, že tři týdny po Dobročinném bazaru se začínalo zhodnocením PR a fundraiserských aktivit Letního domu. Došlo však i na představení jednotlivých oddělení - Kousek domova, Spolu o krok dále, Doma v rodině i Pěstouni. Pokračovalo se pak otevřením důležitého tématu - Propojování služeb - spolupráce mezi jednotlivými službami uvnitř Letního domu.  Součástí diskusí před obědem byla rovněž reflexe na proměny společnosti a jejích důrazů na některé otázky týkající se rodiny a dětí. Znovu jsme si kladli otázku: „Co je Letní dům?“ a snažili jsme se na ni odpovědět z mnoha úhlů pohledu.

Čím je Letní dům?

  1. pro nás?
  2. pro klienty? pro děti, vychovatele, rodiče, náhradní rodiče
  3. pro instituce? pro dětské domovy, OSPOD, další státní instituce (MPSV, MŠMT), magistrát, městské části Prahy
  4. pro sponzory? pro firemní dárce, individuální dárce, potencionální dárce
  5. pro lidi kolem ? pro veřejnost o níž jde, o jejíž přízeň usilujeme                     

Po obědě jsme se pak věnovali promýšlení témat workshopů, jež plánujeme pro konferenci Letního domu u příležitosti dvacátého výročí jeho trvání. Úkolem konference plánované na 28. listopadu 2017 by mělo být společné hledání a nalezení odpovědí týkajících se změn v rodinách, jež ovlivňují celou společnost a její potřeby.

Kolem čtvrté hodiny jsme se pak vydaly na společný výlet k starobylé obci Kamýk a zříceninám jejího hradu.  Tento den znamenal i významnou změnu pro Letní dům. Loučila se s námi ekonomická  manažerka Petra Ponrtová. Není divu, že se pozdní večer a setkání se zpěvem a vyprávěním před selským stavením tato skutečnost poznamenala.

I druhý den se dostalo na pracovní jednání. Tentokrát se týkalo praktických věcí spojených s událostmi, jež nás čekají. Proběhla rovněž debata o hledání dobrovolníků pro dlouhodobější výjezdy s dětmi a ne vždy uspokojivém zajištění jejich dostatku. Hovořilo se rovněž o způsobu komunikace s klienty 

Poslední pracovníci opouštěli Solopysky po druhé hodině a zdá se, že všichni, kteří se pracovního výjezdu zúčastnili, vnímali ho jako potřebný a dobrý.

 IMG_4585.JPG  IMG_4615.JPG

IMG_4703.JPG


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

stažený soubor.jpg

patička Letní dům