Drobečková navigace

O nás > Novinky > Herec Petr Vacek uvaří na pražském „Míráku“ hráškovou polévku, symbol rodiny

Herec Petr Vacek uvaří na pražském „Míráku“ hráškovou polévku, symbol rodinyOpět v roli kuchaře se 18. května na pražském náměstí Míru na dobročinném bazaru ocitne známý herec Petr Vacek. Tentokrát uvaří hráškovou polévku. Je to prý polévka jeho dětství. „Mám ji rád dodnes a milovaly ji také moje děti. Právě děti jsou jako malí hrášci. A hrášek, když se vysadí, potřebuje oporu. Potřebují ji i děti. Právě pro ně má být rodina oporou ,“ říká herec.” A když rodina chybí, musíme pomoct my ostatní. Proto je tu Letní dům."

Letos bazar pořádá Letní dům v týdnu, kdy si zároveň připomínáme Mezinárodní den rodiny. Organizace, s níž Vacek dlouhá léta spolupracuje, pomáhá dětem, kterým se rodinného štěstí nedostává.  

„Pro mě samotného je rodina to nejdůležitější, co člověk má. Navíc polévka, jako grunt, sdružuje i rodinu hereckou. Její společné vaření je u nás v Divadle Na Jezerce takový rituál. Herci ho mají rádi a vždycky se mezi sebou předháníme, kdo uvaří tu nejlepší polévku,“ vypráví Vacek, který na nuselské scéně exceluje v představení Charleyova teta, Tři v tom a Generálka.

I proto zavítají na dobročinný bazar letos již počtvré jeho kolegové z Jezerky Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Denisa Pfaserová, Michal Kern, Martin Písařík, Jitka Sedláčková a řada dalších. Setkat se s nimi i s Petrem Vackem může každý, kdo přijde 18. května na náměstí Míru.

P_30_5_12.jpgP_30_5_37.jpg

Bazar začíná 18. května v 10 a potrvá do 18 hodin - podle počasí. „Je to takový blešák plný oblečení, knížek, desek a různých prapodivných předmětů. Výtěžek půjde na programy Letního domu - na pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů,“ popisuje Petr Vacek. 

Letní dům, který letos slaví své 20. narozeniny, pracuje také s dětmi v tíživé životní situaci a s pěstounskými rodinami. A dobročinné bazary jsou jedním ze způsobů, jak tato organizace získává finance například na tvořivé sociálně-terapeutické pobyty dětí.

P_30_5_28.jpgP_30_5_26.jpg


Česky English

DBLD.jpg

20LET3-01.png

Chci podpořit aktivity
Letního domu

logo darujme

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

Facebook Letního domu

banner2-180x50.png

patička Letní dům