Drobečková navigace

O nás > Novinky > Co dělat pro to, aby si dítě nezapomnělo klíče od domu, když jde do školy?

Co dělat pro to, aby si dítě nezapomnělo klíče od domu, když jde do školy?Na letnědomním klubu pro náhradní rodiče jsme sdíleli starosti v péči o děti: nesoustředěnost nebo zapomnětlivosti dětí a  jak je naučit myslet na důležité věci jako je nezapomenout si klíče od domu před odchodem do školy;  nezájem dětí o učení a jak v nich zájem o vzdělávání probudit.

Diskutovali jsme i nesnadné téma návštěv rodičů ve věznici - zda a od jakého věku dítě za rodiči do věznice brát a jak dítě na návštěvu připravit.

Dostalo se ale i na příjemnější zážitky jako bylo trávení Vánoc. Vedeme rozhovory s pěstouny (babičkami, dědečky, tetami a s nepříbuznými pěstouny) a s dětmi o tom, jak se jim daří a co je baví. Třeba Denisku (11 let)  baví být s kamarády nebo si chovat miminka, ráda utrácí za sladkosti, líbí se jí pěkné šaty, ráda venčí psa nebo jezdí na kole.

Pestouni_kolaz.JPG

Seznámit se s tím, co děti baví nám pomůže i koláž z obrázků, kterou tvoříme na společných setkáních.

Vedle setkávání na klubu pěstounů se věnujeme i návštěvám pěstounů u nich doma. Každou rodinu navštívíme minimálně jednou za dva měsíce. Počet rodin, které doprovázíme je 21 pěstounských rodin. V současné době je kapacita služby naplněna.


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 Logo OPZ barevné.jpg

patička Letní dům