Drobečková navigace

O nás > Novinky > Ohlédnutí za podzimními „pobyty“

Ohlédnutí za podzimními „pobyty“Pobyt dětí z dětských domovů spolu s pracovníky Letního domu a dobrovolníky v Harrachově byl založen na zážitcích. – Svítící ostrov, pírka bílých orlů, vyslaný vzkaz do vodopádů, stejně jako společné stavění lodi a její vypouštění na hladinu patřilo ke dnům, které zde v Harrachově děti prožily naplno a určitě na ně hned tak nezapomenou. Organizátorům všech těchto krásných věcí, spojených s nemalým snažením a přípravami, patří dík.

Skupinu dospělých, tedy pěstounů i klientů ze služby Doma v rodině, krásně vyvažovala přibližně stejně početná skupina dětí. Pro ně bylo připraveno setkání plné zážitků, motivované ptačím světem. A i když ponejvíce bylo v tom čase nad Krušnými horami hodně pošmourno, v domě na náměstí v Horní Blatné, stejně jako všude tam, kam dorazila skupina dospělých s dětmi na svých procházkách, vládla pohoda. Snad jediné, co příliš mnoho radosti nevzbudilo, byla zpráva, že v roli vedoucího služby Pěstouni v Letním domě vyrazil na takový pobyt Honza Vrzáček naposledy. Honza Vrzáček pracoval a setkával se s dětmi i dospělými na pobytech pořádaných Letním domem po celých jedenáct let.  V novém pracovním zařazení mu přejeme mnoho sil a radosti.

Dospělí na pobytu v Horní Blatné nezaháleli a každé dopoledne strávili čas po přednáškách pozvaných lektorů podnětnou diskusí. Svou pěstounskou a rodičovskou roli brali opravdu vážně a je jistě dobře, že v Letním domě nacházejí podporu. Pracovnicím zapojeným do organizování pobytu i všem ostatním, kteří přispěli k úspěšnému pobytu, náleží poděkování i pochvala a všichni účastníci si slíbili, že se na obdobnou akci rádi vydají příští rok znovu.  

DSC07804.JPG  DSC07851.JPG  P1240208.JPG 

IMG_3741.JPG

Horní Blaná 6.jpg  Horní Blatná 3.jpg  Horní Blatná 2.jpg

Horní Blatná 5.jpg

 

Sociálně- terapeutický pobyt Vzkaz v lahvi byl realizován za podpory:

logo Ministerstva práce a sociálních věcí.jpg Logo Magistrát Praha.png Nadace Terezy Maxove detem_logo.jpg logo_Sirius.jpg

Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 Logo OPZ barevné.jpg

patička Letní dům