Drobečková navigace

O nás > Novinky > Letní pobyt aneb jak jsme zachránili mudrce Bidpaje

Letní pobyt aneb jak jsme zachránili mudrce BidpajeZačátek léta jsme strávili s dětmi z Krompachu a Klánovic na chalupě Piktych v Jizerských horách. Společně s námi byl na Piktychu také mudrc Bidpaj, kterého nechal uvěznil pro jeho přílišnou moudrost král Dabželim. Ten dal Bidpajovi za úkol vytvořil 11 bytostí, které nikdo nikdy neviděl, potom ho prý propustí. Bidpajovi nabídly pomoc děti, kterých bylo přesně 11. Během 9 dnů vytvořily 11 nejrůznějších masek (kašírováním novinového papíru na hliněnou formu a následným nabarvením), které ožily vymyšlenými příběhy a kostýmy, které jim děti vybraly. Děti představily bytosti králi a ten pak Bidpaje propustil.


Kromě příběhu Bidpaje a tvoření masky jsme si na pobytu zahráli spoustu her, užili si koupaliště i výlety po okolí a také secvičili několik divadelních představení. Hodně času jsme strávili povídáním si o tom, co máme rádi, i co nás třeba trápí, užili si společně večerní chýšky a také všechna jídla u společného stolu, i když to byla trochu hlučnější část dne :)

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří s námi pobyt připravili a vedli - Ladě, Vítě, Evě a Petře, děkujeme Patrikovi z GE Money bank, který se za námi vypravil s kytarou i hrami s finanční tématikou. Velké díky patří Honzovi Vrzáčkovi - vedoucímu pobytu, který na konci léta v této službě končí a bude se více věnovat práci s rodinami. Honzo díky za tvůj nadhled, odborné vedení programů i osobní nasazení. Díky za tu čtyřicítku pobytů, které si pro děti v Letním domě připravil!

 


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

stažený soubor.jpg

patička Letní dům