Drobečková navigace

O nás > Novinky > Prázdniny, čas příprav i účtování...

Prázdniny, čas příprav i účtování...Jako už tradičně, proběhly i v uplynulém školním roce pobyty v tréninkovém bytě. Byly určeny pro mladé lidi ve věku 15-18 let, kteří aktuálně žijí v dětském domově.


Pobytů se tentokrát pravidelně zúčastnilo 11 dětí z dětských domovů v Písku, Korkyni a Klánovicích. Pod odborným vedením dospělých z Letního domu, měly děti možnost  setkat se se "standardními" nástrahami života. Témat k řešení stálo před dospívajícími víc než dost: "Jak se hledá zaměstnání? Jak vyjít s penězi, které jsou k dispozici? Jak vyjít s penězi a nezadlužit se? Kde se nakupuje a jak se doma stravuje?" 

Samosebou, že děti neseděly celý pobytový víkend nad kalkulačkami a nad učebnicemi v lavicích. Prostředím tréningového bytu bylo vytvořeno místo blížící se k atmosféře ve skutečných rodinách. Mluvilo se a diskutovalo o ledasčem. Tak jako doma. Pro dospívající děti z dětských domovů  byla tedy připravena i "odlehčenější" témata, jež se ovšem vždy nějakým způsobem spojovala s tím nejpodstatnějším - jak vyrůst v samostatně a odpovědně žijícího člověka. Řešily se otázky životního stylu, divadla, kinematografie, gastronomie...  Samosebou, to nejlepší na pobytech v tréningových bytech je, že si děti mohou přímo v na místě všechno jaksi "na živo" ozkoušet, vyzkoušet a "osahat".

To, že něco takového mohl pro děti Letní dům i v uplynulém školním roce připravit nebylo samosebou. Opakovaný víkendový pobyt jedenácti dětí něco stojí, to je víc než jasné. O to více je třeba ocenit ty, kteří celý projekt pomoci podpořili. Jednalo se o Nadaci ČEZ, Řízení letového provozu a rovněž Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Jak je uvedeno v nadpise této zprávy, prázdniny znamenají v případě tohoto projektu účtování. Znamenají ovšem i plánování a přípravu na další projekt. Zájemci z řad dětí v dětských domovech, s nimiž Letní dům spolupracuje, čekají. Účastníky pobytů v novém školním roce uvítá Letní dům na přelomu září a října!


logo Ministerstva prace a socialnich veci.jpgNadaceCEZ_400x300_RGB_svetlePozadi_transparentni.png  Logo RLP.jpg

 

vzdělávací část.jpg  společný náku.jpg  orientace po Praze.jpg


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 Logo OPZ barevné.jpg

patička Letní dům