Drobečková navigace

O nás > Novinky > Letní dům na Žofíně

Letní dům na Žofíně220px-Slovansky_ostrov_1.jpg  Honza[1].JPG

Letní dům v osobě Aleny Skutilové převzal na Žofíně z rukou předsedkyně organizace Diplomatic Spouse Association paní Pham Ngoc Tram symbolický šek znějící na částku čtyřicet dva tisíc dvě stě korun českých.  Akce se zúčastnila skupina dalších obdarovaných a slavnostní ráz setkání podtrhl kulturní program s rautem v závěru.

Dar je určen na podporu služby Letního domu s názvem Kousek domova. Tuto službu poskytuje Letní dům od svého vzniku, tedy už dvacátým rokem. Pravda, za takovou dobu se ledacos změnilo, nejen v práci ústavní péče, ale i ve službách Letního domu. Nic se však nezměnilo na tom, co dalo podnět k založení Letního domu. Tím byla potřeba podpory a pěstování dlouhodobých vztahů u dětí a mladých lidí, jimž byl odepřen z různých důvodů pro člověka vztah nejvzácnější, vztah mámy a táty, zázemí rodiny. Letní dům sice takový vztahový deficit u mladých lidí dokáže srovnat úplně stěží, ale v rámci dlouhodobých sociálně - terapeutických pobytů dětí mimo dětský domov a dalších aktivit spojených s opakovaným setkáváním, se mu daří pěstovat důvěru dětí ve vlastní schopnosti a dovednosti... Děti ani v dospělosti na lidi v Letním domě nezapomínají.

Kupříkladu i letos v měsíci květnu se již tradičně uskuteční tzv. Mužinec, kdy mužské osazenstvo Letního domu spolu s dobrovolníky odjíždí s chlapci z dětských domovů na prodloužený víkend do přírody.  Pro děvčata z dětských domovů je pak v květnu připraven alternativní pobyt s názvem Sedmikráska, kdy i ony tráví čas spolu s pracovnicemi Letního domu a dobrovolnicemi na výjezdu mimo výchovné zařízení.

Mužinec 2014, 2015

2015-05-08-005[2].jpg  P_14_05_muzinec (118)[1].jpg  P_14_05_muzinec (138).jpg

Sedmikrásky 2014, 2015 

IMG_4163.JPG  P1150970.JPG  P1090260.JPG

Nejen na Žofíně, ale i prostřednictvím webových stránek Letního domu s radostí vyjadřujeme díky Diplomatic Spouse Associationza podporu naší služby.

Diplomatic Spouses Association.jpg 

Diplomatic Spouses Association je nezisková, nepolitická a nezávislá mezinárodní organizace založená v Praze, jež respektuje rozdílnost názorů, ras, kultury a tradic svých členů, kteří jsou zpravidla partnery (či spíše partnerkami:-) diplomatů akreditovaných v České republice.

 


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

stažený soubor.jpg

patička Letní dům