Drobečková navigace

O nás > Novinky > Letní dům pro rodiny

Letní dům pro rodinyMilí přátelé Letního domu,

letošek byl pro službu Doma v rodině ve znamení mnoha novinek a změn. Krásné a dobrodružné to bylo!

Nejprve se nám částečně změnil tým - Honza se začal věnovat pěstounům (vznikla nová služba pro pěstouny) a do projektu Doma v rodině přibyla Petra - skvělá kolegyně a báječná posila týmu. 

V průběhu roku jsme pracovali přibližně s dvaceti rodinami, z toho asi deset rodin bylo ve velmi intenzivní spolupráci. Většinou jsme rodinám poskytli podporu zacílenou na posilování funkční komunikace uvnitř rodiny a rozvoj rodičovských kompetencí, často jsme také doprovázeli rodiče na úřady. V několika případech jsme se snažili podpořit rodiče při nastavení a udržení kontaktu s jejich dětmi, které se momentálně  nacházejí v pěstounské péči či v ústavním zařízení. Na sklonku roku se například podařilo dojednat rozhodnutí o obnovení kontaktu jedné maminky s její dcerkou v pěstounské péči a v jiné rodině se dvě děti vrátily z dětského domova zpět ke svým rodičům a sourozencům - domů.

Kromě této "běžné" činnosti jsme letos poprvé mohli vyzkoušet, jaké to je, když několik rodin společně s námi vyrazí na víkendový relaxačně-vzdělávací pobyt do hor. Letní dům má bohaté zkušenosti s pobyty pro děti v dětských domovech. Pobyt pro rodiny byl však novinkou a my jsme byli zvědaví, jaké to bude. Strávili jsme s rodinami tři dny v Kořenově na pomezí Jizerských a Krkonoš.  I když nám počasí úplně nepřálo (mlha přede mnou, mlha za mnou), báječně jsme si to společně užili a v příštím roce bychom to rádi zopakovali. Pro mnoho rodin, které se dlouhodobě nacházejí v tíživé sociální situaci, to byla příležitost, jak leckdy úplně poprvé společně strávit pohodu a odpočinek na horách a odpoutat se od každodenních starostí.

Letos poprvé jsme také zkusili společná rodičovská odpoledne - kluby vaření. Byla to pěkná příležitost jak se vzájemně lépe poznat a přitom se i něco dovědět, naučit. Zkoušeli jsme různé levné a zdravé recepty, ale také třeba vánoční perníčky. Mňam!

Další novinkou bylo třeba také zřízení kanceláře v Botičské ulici č. 4 (tedy téměř za rohem od sídla Letního domu ve Vyšehradské), do které se přemístily týmy služby pro rodiny a služby pro pěstouny. V nových prostorách vás rádi uvítáme. 

Tolik krátce z našeho uplynulého roku. Všechno, co jsme zrealizovali, se mohlo dít díky dotaci MPSV, grantu NROS, grantu MHMP a podpoře Nadace Terezy Maxové. Za tuto podporu moc děkujeme! Děkujeme také našim dobrovolníkům, kteří nám v průběhu roku pomáhali a v neposlední řadě děkujeme Vám, kteří nám fandíte.

Těšíme se s Vámi na viděnou v roce 2016 a přejeme vše dobré :)

Tým služby Doma v rodině

 

Projekt Doma v rodině je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

stažený soubor.jpg

patička Letní dům