Drobečková navigace

O nás > Novinky > Průzkum na téma integrace dětí z dětských domovů

Průzkum na téma integrace dětí z dětských domovůPrůzkum na téma Integrace dětí z dětských domovů do společnosti jsme společně s neziskovou organizací Mimo domov a Nadací Komerční banky - jistota představili na tiskové konferenci dne 24.6.2015, na kterou zavítalo 32 účastníků z médií, ministerstev a neziskových organizací. Jsme rádi, že účast byla hojná a rádi bychom data získaná z průzkumu využili pro další práci. Průzkum kombinoval výpovědi mladých lidí žijících v dětských domovech a jejich představy o odchodu spolu s realitou poté, co již odešli. Odkryl některé palčivá témata jako je např. velmi nízké vzdělání, chybějící systémová podpora ve chvíli odchodu, neznalost institucí, na které se obrátit o pomoc.

 

Průzkum zrealizovala agentura IPSOS. Letní dům připravil unikátní kvalitativní průzkum mezi  těmi, kteří již dětský dom opustili, jeho autory jsou Mgr. Klára Joklová (bývalá zaměstnankyně Letního domu) a PhDr. Vítek Čelikovský. Moc jim za jejich práci děkujeme.

O průzkumu informovala i některá média. Jsme rádi, že se o této problematice diskutuje. O průzkumu se psalo na: Idnes.cz, Aktualne.cz, NadaceJistota.cz, Blesk.cz a v sobotu 27.6.2015 se objevila také reportáž na ČT24 (čas 17:50).

 

stáhněte si výsledky průzkumu


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 Logo OPZ barevné.jpg

patička Letní dům