Drobečková navigace

O nás > Novinky > Zpráva o projektu Spolu do zaměstnání

Zpráva o projektu Spolu do zaměstnání31. 12. 2014 skončil dvouletý projekt Spolu do zaměstnání realizovaný v rámci projektu EU. Projekt byl určený pro mladé lidi se zkušeností s ústavní výchovou, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy, najít si práci a převzít tak odpovědnost za svůj život. Do projektu se zapojilo 69 mladých lidí, 39 z nich byla zprostředkována pracovní zkušenost (PS, DPČ, DPP).

K úspěšnému nalezení práce vedla setkání s pracovními poradkyněmi a absolvování profesní diagnostiky, na jejímž základě se klienti  kromě svých silných a slabých stránek dozvěděli také oblast nebo konkrétní pozice, které by pro začátek jejich pracovní cesty byly nejvhodnější.

Pro udržení práce klientů byla důležitá jejich následná podpora v prohlubování  pracovních dovedností vč.komunikace s nadřízenými a kolegy.

Během celého období projektu proběhlo 36 setkání Job skupin, při kterých měli klienti možnost poznat nové kamarády, sdílet s nimi své obavy i radosti z pracovního života a dozvědět se něco o potížích ostatních ve stejné životní situaci.

V rámci projektu bylo klientům nabízeno vzdělávání, které by zvýšilo jejich kvalifikaci pro práci v hledaném oboru. Nabídku využilo 11 klientů, kteří absolvovali kurzy v nejrůznějších oblastech.

Služba pro mladé lidi se zkušeností s ústavní výchovou bude pod stejným názvem pokračovat i v roce 2015. Stále však hledáme možnosti jeho dofinancování.

Projekt je v plné výši financován z Operačního programu Praha - Adaptabilita Evropského sociálního fondu. „Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti“.


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

stažený soubor.jpg

patička Letní dům