Drobečková navigace

O nás > Novinky > Ukončili jsme projekt rozvojem ke kapacitě

Ukončili jsme projekt rozvojem ke kapacitěPracovníci Letní dům i loňském roce zlepšovali kvalitu poskytovaných služeb prostřednictvím vzdělávacích seminářů v oblastech přímé práce s dětmi, jejich rodinami a pěstouny.

"Projekt Rozvojem ke kapacitě byl rozvojem lidských zdrojů Letního domu směrem k odbornějšímu poskytování služeb cílové skupině, ale i k lepšímu fingování organizace a jejích chodu. Zaměstnanci Letního domu si mohli vybrat vzdělávání šité na míru. Nejčastěji šlo o skupinové semináře (novela zákona o sociálněprávní ochraně, plánování s klienty, arteterapie, krizová intervence apod.) nebo individuální přípravu formou výcviků či supervize", uvádí ředitel Letního domu Cyril Zákora.

Každý zaměstnanec po dobu 1,5 roku vytvářel plán rozvoje, díky kterému mohl absolvovat vzdělávání, o jaké měl zájem či jaké bylo potřeba pro zlepšení jeho práce. Celkem se do projektu zapojilo 17 zaměstnanců.

Vedle vzdělávání zaměstnanců jsme díky projektu mohli připravit 21 nových dobrovolníků, jejichž neodmyslitelnou pomoc od loňského roku využíváme nejen na sociálně-terapeutických pobytech ale i v doprovázení rodin a pěstounů. Z části vzdělávacích aktivit vznikla souhrná skripta.

Také jsme byli schopni posílit organizační rozvoj, a to zejména v oblasti fundraisingu. Díky znovuvytvořené pozici fundraisera, jsme ještě více rozvinuli dobročinné bazary, zejména o spolupráci se zapojenými firmami. A na podzim nově vyzkoušeli charitativní akci Řeka přání. Také jsme nově začali využívat databázi pro správu kontaktů.

Projekt je v plné výši financován z Operačního programu Praha - Adaptabilita Evropského sociálního fondu. „Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti“.


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 Logo OPZ barevné.jpg

patička Letní dům