Drobečková navigace

O nás > Novinky > Věnujeme se jim dostatečně?

Věnujeme se jim dostatečně?Martina Veselá, která má v Letním domě na starosti PR, o přípravě stánku na NGO Market říká: 
"Chtěli jsme pojmout prezentaci naší práce netypicky - instalací interiéru dětského pokoje plného plyšáků - dětská postel s polštářem, s peřinou a mnoha plyšáky na posteli, vedle postele v koši a na zemi. Za postelí natažená tapeta "a la" zeď a na ní vyškrábané čárky od dítěte:"
 
PLIŠÁCI   IIIII IIIII IIIII IIIII IIIII IIIII IIIII IIII (chyba ve slově je úmyslná)
POHÁDKA NA DOBROU NOC      III
 
2018_NGO (16 of 21).jpg 2018_NGO (17 of 21).jpg

Zdá se, že se plán našich tří kolegyň zdařil. Samosebou, některé technické nedokonalosti (třeba nepředpokládané pokrčení papíru, který měl vypadat jako stěna) se dostavily, ale ty byly naprosto zanedbatelné.

Ideový rámec stánku byl vymezen zadáním shrnutým do tří bodů:

1. Vzkaz v obecné rovině - "Věnujte se více svým dětem. Je to důležité pro jejich budoucnost a jednou se vám to v dobrém vrátí."

2.  Vzkaz, jenž upozorňuje na problémy dětí v rodinách ohrožených sociálním vyloučením a na děti z dětských domovů, jimž Letní dům pomáhá. -  "Děti v dětských domovech a v některých rodinách jsou materiálně zabezpečené, ale to, co opravdu potřebují, se nedá koupit v obchodě s hračkami."  Jde o vzkaz, který vyzývá k akci - "Pomáhejte s námi jako dobrovolník nebo přispějte na naši práci finančně, aby byly dlouhodobě dětem k dispozici profesionální pracovníci."

3. Vzkaz, jenž připomíná limity naší práce - "Doprovázení dětí je záležitost odborně, časově i finančně velmi náročná. Jsme si vědomi toho, že ani sebelepší odborník nemůže dětem nahradit rodiče." Proto se pracovníci Letního domu soustředí i na prevenci, na pomáhání tam, kde je naděje, že se díky naší podpoře může situace v rodině změnit k lepšímu.

2018_NGO (12 of 21).jpg 2018_NGO (11 of 21).jpg

NGO Market je příležitostí nejen pro prezentaci činnosti jednotlivých neziskových organizací, ale je i časem neformálního setkávání s lidmi z jiných organizací, které se věnují podobné či stejné problematice. Na jednom místě a v jediný den se tak mohou uskutečnit plodná setkání, k nimž by za jiných okolností došlo jen stěží. Nezanedbatelnou součástí NGO Market byla i letos setkávání s odborníky formou přednášek, workshopů a rozhovorů. 

Závěrem chci poděkovat všem, kteří se na přípravě i na samotném NGO Marketu podíleli. Stálo to za to!

2018_NGO (3 of 21).jpg  2018_NGO (7 of 21).jpg    2018_NGO (9 of 21).jpg

  

2018_NGO (14 of 21).jpg  2018_NGO (2 of 21).jpg  2018_NGO (10 of 21).jpg  

 Věnujeme se jim dost? Co myslíte?

 

Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 Logo OPZ barevné.jpg

patička Letní dům