Drobečková navigace

O nás > Novinky > Nadace KB, a. s. - Jistota podpořila mladé lidi z dětských domovů

Nadace KB, a. s. - Jistota podpořila mladé lidi z dětských domovůČerpání částky je rozděleno na tři roky, vždy po dvou set tisících a je určeno pro program, které Letní dům dlouhodobě uskutečňuje v rámci služby Kousek domova. Projekt s názvem "Doprovázení mladých lidí z dětských domovů na cestě k samostatnosti" zajišťuje dlouhodobou individuální podporu dorůstajícím dětem, s kterými zpravidla pracovníci Letního domu pracovali už i v předešlých letech v rámci sociálně terapeutických pobytů. 

Dětem ze spolupracujících dětských domovů (Krompach, Písek, Klánovice, Korkyně, Dolní Počernice) služba Kousek domova nabízí ucelený systém aktivit, jejichž cílem je posílení souboru psycho-sociálních schopností a praktických dovedností, které jim po ukončení ústavní výchovy umožní adaptovaný a plynulý přechod do samostatného života. Děti z dětských domovů zpravidla v raném dětství prošly traumatizujícími zážitky, jež je na dlouhou dobu limitují a znejisťují v sebepřijetí. Doprovázení  takových mladých lidí pracovníky Letního domu jim tak v dospívání napomáhá se takových nejistot zbavit, buduje v nich sebedůvěru a nutnou dávku sebevědomí pro čas jejich dospělosti a úplné samostatnosti. 

Individualizace a dlouhodobost péče o dorůstající děti v dětských domovech se jeví jako nejúčinnější způsob pomoci. Ukazují to výsledky jednadvaceti let systematické práce Letního domu s dětmi z výše jmenovaných dětských domovů. 

Děkujeme!KB Nadace Jistota claim.jpg


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 

patička Letní dům