Drobečková navigace

O nás > Novinky > Letní dům má nový ateliér inspirovaný Arno Sternem

Letní dům má nový ateliér inspirovaný Arno SternemO novém ateliéru Letního domu jste možná již četli. Otevíraly ho děti k příležitosti 21. narozenin Letního domu. O čem jsme ještě nepsali je, že si ho mohli vyzkoušet na vlastní kůži i zaměstnanci Letního domu.

Zjistili jsme, kdo je Arno Stern, jak a proč se ke vzniku ateliéru dopracoval a pak jsme přešli pod vedením Anji Víškové k praktické ochutnávce - v košili a se štětcem v ruce, před prázdným papírem.

Malování v ateliéru je založeno na přirozené hravosti v nás. V bezpečném prostředí, kde se výtvory nehodnotí, nabízí možnost uvolňujícího zážitku z neverbálního vyjádření - z volného "čmárání" a z používání nepřeberného množství připravených barev.

Společný čas v ateliéru jsme si užili, měli jsme radost ze sdílení tohoto prožitku, takže šlo tak trochu o nevšední teambuilding. 

My si to vyzkoušeli a teď je řada opět na našich klientech našich služeb a aktivit. Jeho pravidelné navštěvování jim dopřeje zážitek něčeho neobvyklého a navíc jim dovolí ve své tvorbě pokračovat.

I Vám přejeme, aby byl Váš život plný barev, 

Martina Veselá

Atelier Letni dum_zahajeni.jpg

Barvy v atelieru.jpg

"Malující dítě, nikoliv učitel, se stává hlavním aktérem ateliéru. Žádné speciální materiály! Pouze štětec, barvy a papír na stěně! A právě v této chvíli svobodného sebevyjádření procházejí děti velmi důležitými a citlivými životními procesy, které nemohou být odžity jen tak kdekoli."

citace z Tarak.ct - Arno Stern - život a práce

Atelier laka k tvoreni.jpg

Ukazka prace v atelieru.jpg

Děkujeme Anje, že takovýto zážitek dětem v novém ateliéru v Letním domě umožňuje.

  


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

stažený soubor.jpg

patička Letní dům