Drobečková navigace

O nás > Novinky > Doma v rodině a Doprovázení pěstounů

Doma v rodině a Doprovázení pěstounůDatum konání:
25.10.2017
Datum ukončení:
29.10.2017

Ano, zdravý vývoj dítěte se bez dospělých neobejde a tak kromě pracovníků Letního domu, vyrazili směrem na jih, do krásného místa nedaleko Čimelic a rodné vesnice Mirotic, také pěstouni i rodiče samotní. Všech dohromady bylo dobře přes třicet. Pracovníci Letního domu, stejně jako dobrovolníci, se tedy nestarali jen o náplň společně strávených dnů pro děti, ale i pro dospělé.

Dospělí se každé dopoledne vzdělávali a následně živě diskutovali o výchově dětí, o svých staráních a starostech o ně. Odpoledne vyráželi do okolí. Také aktivně odpočívali. Za sluníčka pěkně v podzimní krajině. Za deště uvnitř prostorné haly, kde nakonec děti pro dospělé zahráli divadlo. Bylo o rytířích a krásných vznešených paních. Hrad zval k divadlu přímo před vstupem do haly. Však i ten si děti za pomoci dospělých postavily sami a překrásně vymalovaly. Vůdcem nejen při práci, ale i při pasování rytířů byl pan Reiser. Jemu za angažovanou náplň aktivit dětí patří dík největší.

Každý večer se pak všichni scházeli u batikovaného baldachýnu, aby při svíčkách hodnotili den. Velcí i malí. Že nebylo vždy snadné tu rozmanitou škálu povah, věkového i názorového rozdílu a temperamentu, ukočírovat k dokonalé spokojenosti všech bylo nabíledni. Nu, a tak je třeba vyslovit obdiv i dík všem pracovnicím Letního domu, které měly celý pobyt na starosti. - Petře Reiserové, Janě Hrazdilové, Lucii Krísové, Janě Horákové a Lucii Kokrdové.  

Chýška.jpg  S dětmi.JPGIMG_2531.JPG  IMG_2631.JPG  

IMG_2653.JPG  IMG_2692.JPG

IMG_2723.JPG  IMG_20171027_154202.jpg


Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

banner2-180x50.png

avpocr-lg-CLEN-A.jpg

patička Letní dům