Drobečková navigace

O nás > Novinky

Novinky


Novější 1 3 9 17 25

Tajemství přírody

Minulý týden proběhl druhý letní pobyt inspirovaný tajemstvím přírody. Každé ráno na děti čekal vzkaz v lahvi, ve kterém našly zamyšlení o vodě, ohni a zemi. Během dnů strávených především venku jsme odkrývali různá tajemství přírody, pracovali se dřevem a ohněm, hledali vodu a poznávali léčivé byliny. Zkoumali jsme přírodu různými smysly a inspirovali se jí při tvoření.

Více

Publikováno včera v 16:00
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Na prvním prázdninovém pobytu dětí z dětských domovů nechyběl ani král s princeznou.

V sobotu 25. července 2020 se vrátili děti tří dětských domovů spolu s pracovníky a dobrovolníky Letního domu z prvního z dvou plánovaných prázdninových pobytů pobytů. Samosebou, že letošní příprava plánovaných pobytů s dětmi z dětských domovů o prázdninách byla napjatá s ohledem na proměňující se zdravotní a hygienická pravidla v důsledku nemoci covid- 19. Zdá se však, že kolektiv pracovníků registrované sociální služby "Kousek domova" svou práci zvládl na jedničku a za to jim patří dík.

Více

Publikováno 29. 7. 2020 15:13
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Letní dům rozšiřuje kolektiv pracovníků pro službu "Doma v rodině"

Budete pracovat s rodinami a pomáhat jim řešit jejich situaci v oblastech rodičovských kompetencí, vývoje dítěte, funkčních komunikačních principů uvnitř rodinného systému. Budete průvodcem (case managerem) rodiny při hledání vhodných řešení. Budete spolupracovat s týmem, tvořit stejně jako ověřovat mapovací nástroje a navazovat kontakty s odbornou veřejností a dalšími spolupracujícími organizacemi)

Více

Publikováno 27. 7. 2020 11:38
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zase spolu!

Ve středu jsme se vypravili za dětmi na sever Čech. Zvládli jsme vystoupat na Hvozd a kochali se krásnými výhledy do okolní krajiny. Během výletu jsme si však hlavně užili společné povídání, protože jsme se skoro čtyři měsíce neviděli. Děti a vychovatelé jsou pro nás hrdiny, že ten složitý covidový čas všichni společně zvládli. A my jsme rádi, že se s dětmi můžeme potkávat opět osobně a těšíme se již na další návštěvy.

Více

Publikováno 18. 6. 2020 9:29

Nezavírejte oči před psychickým násilím páchaném na dětech v rodinách

Hledáte tvořivé zaměstnání, kde Vaše práce bude mít smysl?

Více

Publikováno 9. 3. 2020 15:10

Začátek práce Letního domu je dán datem 17. února 1997.

Samosebou, že práce Letního domu nezačala přesně v ten uvedený den. To datum je však uvedeno na zakládací listině Letního domu, neboť byl v ten den zaregistrován, tenkrát ještě jako občanské sdružení. Manželé Kokrdovi, Lucie a Jiří však svou práci s dětmi zahájili už mnohem, mnohem dříve. Za ta dlouhá léta se v Letním domě nejen desítky pracovníků, ale i řada skvělých dobrovolníků. Všem, kteří na čas spojili svůj život s Letním domem a byli na blízku, těm, kteří to potřebovali, děkujeme.

Více

Publikováno 17. 2. 2020 12:51

Další pobyt dětí z dětských domovů - tentokrát mezi odvážnými Vikingy

Tento školní rok jsme sestrojili stroj času a cestujeme historií. Na podzim jsme byli ve starověkém Egyptě, kde jsme se setkali se samotným faraonem, a nyní jsme se přenesli do desátého století mezi odvážné Vikingy.

Více

Publikováno 17. 2. 2020 12:20

Služba Doma v rodině může pomáhat i díky podpoře nadace Terezy Maxové

Program služby Doma v rodině se zaměřuje na podporu rodin žijících na území hlavního města Prahy. V minulém roce se pracovnice Jana Hrazdilová, Petra Reiserová a Lucie Tůmová se věnovaly průběžně dvaceti pěti rodinám a zaměřily ve své práci na hodnocení situace rodin v nichž hrozí z vážných důvodů odebrání dítěte. Realizovaly však také i běžné aktivity a práci s rodinami s nimiž jsou v kontaktu a spolupracují s nimi dlouhodobě.

Více

Publikováno 30. 1. 2020 9:51

Podpora projektu s názvem Assessment Letní dům

Z Operačního programu Zaměstnanost spolufinancovaného Evropskou unií získal finanční podporu projekt s názvem Assessment Letní dům (registrační číslo CZ.03.2.X/0.0/0.0/18_095/0011300). Předmětem projektu je inovování stávající služby poskytované v organizaci Letní dům ohroženým dětem, rodinám a pěstounským rodinám, a to prostřednictvím systematizace nástrojů mapování, vyhodnocování a identifikace potřeb, včasnými intervencemi a zacíleným poskytováním podpory klientům.

Více

Publikováno 30. 1. 2020 8:15

Pobyt dětí dětských domovů z Písku a Korkyně

Na začátku ledna (8. - 12. 1. 2020) proběhl pobyt pro děti z dětských domovů v Písku a Korkyni inspirovaný knihou a filmem Lišáci, Myšáci a Šibeničák. Na pozadí příběhu skupina společně pracovala na navazování přátelských vztahů. Sněhové nadílky jako ve filmu jsme se bohužel nedočkali, ale zakončení pobytu bylo i přesto příjemné, vyvrcholil totiž společným výletem na farmu, kde jsme si vyzkoušeli péči o koně a odvážnější jedinci zažili i projížďku.

Více

Publikováno 24. 1. 2020 11:36

Novější 1 3 9 17 25

Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 Logo OPZ barevné.jpg

patička Letní dům