Drobečková navigace

O nás > Novinky

Novinky


Letní dům hledá nového člena týmu Kousek domova

Náplň práce:

-          Příprava, realizace a technické zajištění sociálně-terapeutických pobytů (více pobytů do roka v délce 5 – 12 dnů mimo Prahu)

-          Příprava odborných i volnočasových programů pro děti z ústavní výchovy

-          Pravidelná účast na výjezdech do dětských domovů

-          Spolupráce na metodice a směřování služby

Požadujeme:

-          minimálně VOŠ vzdělání (sociální pracovník dle zákona 108/2006 Sb.), příp. Bc. vzdělání v oblasti psychologie, psychoterapie

-          zkušenosti s prací s dětmi a mládeží

-          další vzdělání v oblasti psychoterapie či expresivních terapeutických metod výhodou

-          schopnost pracovat v týmu

-          psychická odolnost

-           flexibilita při práci o svátcích a víkendech

-          Řidičský průkaz skupiny B

Nabízíme:

-          zajímavou a smysluplnou práci ve středně velkém kolektivu

-          flexibilní pracovní dobu

-          možnost dalšího vzdělávání a osobního rozvoje

Nástup začátek května.

 Své životopisy a motivační dopisy zasílejte do 22. 3. 2016 na e-mailovou adresu: letnidum@letnidum.cz 

Novější 1 3 6 11 16

Hledáme dobrovolníky

Datum konání: 10. 10. 2016 - 24. 10. 2016

Hledáme flexibilní a spolehlivé dobrovolníky, kteří chtějí věnovat část svého volného času práci s dětmi z rodin bez funkčního rodinného zázemí (děti z pěstounských rodin a rodin, které se ocitly v tíživé sociální situaci, děti z dětských domovů).

Více

Publikováno 20. 9. 2016 9:02
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Draci ve Skalách

Datum konání: 17. 9. 2016

Přijměte srdečné pozvání na 9. ročník komunitní slavnosti. 17. září Skály u Protivína, kulturní a tvořivý happening. Dílny pro děti, dračí průvod, divadlo, živá hudba, pohoštění, ohňostroj.

Více

Publikováno 6. 9. 2016 12:46

Hledáme nového kolegu či kolegyni

Letní dům poskytuje pěstounům poradenství, vzdělávání a podporuje vztahy s rodiči. Cílem této služby je podpora vztahových vazeb, rozvoj kompetencí pěstounů v péči o děti, naplňování jejich vývojových potřeb a podpoře rodinných vztahů. Letní dům hledá v současnosti pro svou službu - Pěstouni - vedoucího.

Více

Publikováno 1. 9. 2016 16:05

Prázdniny, čas příprav i účtování...

Jak je zřejmé z předešlých dvou zpráv na webových stránkách Letního domu, řada našich letních aktivit se přesunula mimo naše centrum na Vyšehradské ulici. Nicméně, pro některé projekty naopak prázdniny znamenají čas hodnocení, účtování a příprav na nový začátek spojený se začátkem školního roku. V kanceláři Letního domu na Vyšehradské ulici je tedy živo i o prázdninách.

Více

Autor: Jana Smolíková, Jan Bárta Publikováno 10. 8. 2016 13:16

Dům plný snů

Co se v Domě plném snů a často i před ním a za ním dělo? O tom vědí své děti z dětských domovů z Klánovic, z Dolních Počernic a taky Písku. Samosebou, mnohé vědí i ti, kteří letní pobyt pro děti připravili a tak je dobře, že máme k dispozici i pár fotek pro ty, kteří činnosti lidí v Letním domě, ve prospěch dětí bez funkčních rodin, fandí a podporují ho.

Více

Autor: Pavel Marčík Publikováno 10. 8. 2016 10:28

Džinova lampa

první letní pobyt pro děti z dětských domovů

Více

Publikováno 29. 7. 2016 15:35

Zdeněk Velíšek o Dobročinném bazaru

Známý překladatel, redaktor, reportér, editor a tlumočník Zdeněk Velíšek se vyjádřil k letošní největší PR akci Letního domu Dobročinný bazar. Pracovníci Letního domu mají za to, že výstižným způsobem charakterizoval jejich práci. O to víc je potěšilo, že jeho vyjádření k aktivitám Letního domu zveřejnil rovněž 8. 7. 2016 portál www.adam.cz.

Více

Publikováno 20. 7. 2016 14:32

Máme pro vás krátké video - https://www.youtube.com/watch?v=Mt4UkZ2NxQk

Krátké ohlédnutí za Dobročinným bazarem, který Letní dům uspořádal 31. května 2016 na Náměstí Míru v Praze 2. Video je poděkováním všem, kteří se úspěšném průběhu celé akce, navzdory rozmarům počasí zúčastnili a postarali se o úspěšný výsledek 102 337,- Kč určený na podporu aktivit ve prospěch dětí v dětských domovech a v sociálně ohrožených rodinách. Děkujeme všem, kdo se na natáčení podíleli a omlouváme se těm, kteří se do záběrů nevešli.

Více

Publikováno 24. 6. 2016 11:08

Letní dům má radost!

Ema se Sárou navázaly na loňskou narozeninovou oslavu, kdy se jim díky příbuzným a dalším dárcům podařilo podpořit pejsky v nouzi. Letos chtějí oslavit své dvanácté narozeniny podobným způsobem. Rozhodly se přitom podpořit Letní dům a potencionálním dárcům vzkázaly: "Pokud nám chcete k narozeninám dát dárek, prosíme vás, abyste nám žádný dárek nenosili. Prostřednictví stránek Darujme.cz podpořte práci s dětmi, o které pečuje organizace Letní dům."

Více

Publikováno 17. 6. 2016 8:26

Dobročinný bazar zajistil Letnímu domu podporu 102 337,- Kč. Děkujeme!

Dobročinný bazar, který se uskutečnil na nám. Míru 31. května 2016 měl úžasnou atmosféru navzdory přívalovému dešti. Všichni, včetně herců divadla Na Jezerce, zachovali chladnou hlavu a zůstali až do konce. Úspěšnost Dobročinného bazaru lze doložit nezpochybnitelným faktem a tím je vybraná finanční částka určená na vzdělávací a tvořivé programy pro děti z dětských domovů nebo práci s jejich rodinami. Sečteno, podtrženo, Letní dům děkuje všem, kteří přispěli k výsledné částce 102 337,- Kč.

Více

Autor: Jan Bárta Publikováno 6. 6. 2016 13:19

Novější 1 3 6 11 16

Česky English

 

 

 

 

Chci podpořit aktivity
Letního domu

logo darujme

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

Facebook Letního domu

banner2-180x50.png

patička Letní dům