Drobečková navigace

O nás > Služby a aktivity > Pro veřejnost > Komunitní slavnosti

 

 

 

Draci ve Skalách

Komunitní slavnost Draci ve Skalách se koná od roku 2008 pravidelně vždy druhý či třetí týden v září v obci Skály u Protivína. Právě zde se nachází jedna rodinná buňka dětského domova v Písku.

Děti z píseckého dětského domova se zapojují do příprav slavnosti - společně s Letním domem a Občanským sdružením Švagr - vyrábějí postavy a loutky draků, princezen či chasníků, které jsou pak ústředním bodem celé slavnosti.

Slavnost vrcholí vždy v sobotu po obědě a doprovázení ji průvod místními obcemi Skály a Budičovice a také několik divadelních či hudebních představení.  Návštěvníkům se během let představila loutková divadla Já to jsem Víti Marčíka ml., Mimotaurus či Studna. A také skupiny Řez dřevem či strakonická dudácká kapela Bedrník.

Na závěr průvodu je pro jeho účastníky připraveno malé pohoštění na zahradě dětského domova. To pravidelně připravuje společnost Sodexo s.r.o. Slavnostní program vyvrcholí ohnivou šou a dračí tancovačkou.

 

 

 

Andělská slavnost

Andělská slavnost se koná již od roku 1999 vždy v předvánočním adventním čase v Krompachu v Čechách.

Slavnost nabízí dětem i místním občanům řadu divadelních či hudebních představení a také různé tvořivé dílny. Její podstatou je však sváteční atmosféra, která ji doprovází od začátku do konce. Umocněna je andělsky laděnou výzdobou místního dětského domova, na které se spolupodílejí děti a mladí lidé z tohoto dětského domova.

Diváci zde mohli shlédnout pohádky a příběhy v podání divadel TyJáTr, T 601, Rolnička Líšeň či Malého Vinohradského divadla. Pravidelně zde vystupují místní pěvecké sbory - Kytlický chrámový sbor či Lusatia Consort z blízkého Cvikova. Programem diváky nejčastěji provídá herec a moderátor Petr Vacek.

Důležitou součástí slavnosti je andělská hostina, která je určena pro děti a jejich hosty a kterou již více jak 10 let připravuje firma Sodexo, s.r.o.

Česky English

 

Přihlašte se k odběru
novinek z Letního domu

http://www.darujspravne.cz/seznam-organizaci/proj_367/

clensky-crdm-banner.gif

banner2-180x50.png

bile logo clenstvi AVPO.jpg

 Logo OPZ barevné.jpg

patička Letní dům